email-marketing

تبلیغات رایگان در گوگل

تبلیغات با استفاده از غول اینترنت یعنی گوگل، و آن هم به صورت رایگان چیزی است که به صورت یک راز باقی مانده است. اما ما در این بسته به شما این راز را آموزش خواهیم داد تا به راحتی به هدف خود برسید.

بیشتر بخوانید ...
email-marketing

بسته ایمیل رایگان

برای شروع بازاریابی ایمیلی بهتر است کار را از بسته‌ای شروع کنیم که حاوی تمامی ابزارهایی است که ما به آن نیاز داریم. در این بسته به راحتی هر آنچه که نیاز داشته باشید برای شما فراهم شده است و با کیفیت بالا آماده گردیده.

بیشتر بخوانید ...
email-marketing

تبلیغات رایگان در یاهو

اگر به دنبال تبلیغات رایگان با استفاده از یک ابر قدرت اینترنت به نام یاهو هستید، حتماً این مطلب را بخوانید. در اینحا به شما بسته‌ای را معرفی می‌کنیم که حاوی چنین ترفندی است؛ آموزش تبلیغات رایگان در یاهو...

بیشتر بخوانید ...
 

انواع بازاریابی اینترنتی

انواع بازاریابی اینترنتی

برای این که بهتر بتوانیم از بازاریابی اینترنتی استفاده کنیم، بهتر است که با انواع آن آشنا شویم. برای دسته بندی بازاریابی اینترنتی، به شیوه های مختلفی می توان اقدام کرد. اما یکی از بهترین‌های آن استفاده از ماهیت آن در امر تقسیم بندی است. در ادامه با استفاده از این الگو به دسته بندی بازاریابی اینترنتی و توضیحات کامل آن می پردازیم که البته هر کدام از آنها دارای زیر مجموعه و انواع گوناگون دیگری است.


ما در اینجا انواع بازاریابی اینترنتی را به 4 دسته اصلی تقسیم بندی می کنیم. برای هر مورد، زیر مجموعه هایی وجود دارد که با مثال هایی که زده می شود، شما می توانید مفهوم هر کدام را به صورت کامل برداشت کنید.

انواع بازاریابی اینترنتی

PPC: این نوع از بازاریابی به معنای پرداخت به ازای کلیک می باشد. به عنوان مثال شما یک تبلیغ را در یک سایت قرار می دهید و به ازای کلیکی که از جانب بازدیدکنندگان آن سایت بروی تبلیغ شما می شود، باید پولی را پرداخت کنید. مهم نیست که این تبلیغ در کجا قرار داده خواهد شد. ممکن است که اگرخواسته باشید از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید، شرکتی برای شما ایمیل های تبلغیاتی را ارسال کند که به ازای کلیک بروی پیوند موجود در ایمیل های شما، باید آن باید پولی را پرداخت کنید.

PPI: این نوع تبلیغ هم به مانند نمونه بالایی است، با این تفاوت که این بار شما به عنوان تبلیغ دهنده باید به ازای نمایش هر بار تبلیغ پولی را پرداخت کنید. مثلاً اگر شما برای ارسال 1000 عدد ایمیل به شخص یا سازمانی پولی را می‌دهید، شما در حال استفاده از این نوع تبلیغات اینترنتی هستید. در این نوع از بازاریابی سفارش دهنده به این موضوع کاری ندارد که بروی تبلیغات شما چند بار کلیک شده است.

SEO: در این نوع از بازاریابی اینترنتی، شما به کمک فنون مختلف اقدام به بالا آوردن سایت یا وبلاگ در موتورهای جستجو، برای فروش بیشتر می کنید. بدین صورت به ظاهر شاید برای فروش تان پولی را خرج نکرده باشید، اما حداقل هزینه‌ی آن زمانی است که صرف بالا آمدن ساییتان کرده اید. جالب است بدانید که امروزه بیشترین کارکرد با کمترین هزینه را این گونه بازاریابی دارد. البته شرکت ها و یا سایت هایی هستند که اقدام به گرفتن سفارش برای بهینه کردن سایت یا وبلاگ شما می کنند و باعث بالاتر آمدن سایت شما برای فروش بیشتر در نتایج جستجوی جستجوگرها مانند گوگل می شوند.

SMM: و آخرین نوع بازاریابی در اینجا که بسیار هم پرطرفدار است، بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. استفاده روز افزون استفاده از شبکه های اجتماعی مثل توییتر، فیسبوک و گوگل پلاس، باعث شده است که بازاریاب ها هم به این موقعیت توجه ویژه‌ای داشته باشند و فروش خوبی را از این طریق امتحان کنند. اگر در این زمینه خوب ظاهر شوید، مطمئن باشید که کالاها و خدمات خود را به شدت می توانید به فروش برسانید و سود خوبی به جیب بزنید.

این چهار نوع بازاریابی اینترنتی که در این نوشته خدمت شما عرض شد، در جاها و تحت شرایط مختلفی کاربرد دارد. برای همین نباید بازاریابی اینترنتی را محدود به این 4 نوع کرد و باید دانست که هر کدام زیر مجموعه‌ها و انواع و اقسام مختلفی دارند.

 
نظرات ()
 
 
ویدیوهای آموزش رایانه جمال